Mniej azbestu w gminie Sieroszewice
Z początkiem września została podpisana przez Wójta Gminy Anatola Piaskowskiego umowa z Wojewódzkim Funduszem Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej w Poznaniu na dofinansowanie zadania pn.: ,,Usuwanie wyrobów zawierających azbest z terenu gminy Sieroszewice" na lata 2025-2026. W ramach podpisanej umowy gmina otrzyma łączne dofinansowanie w wysokości 81 525 zł co stanowi blisko 41% planowanych kosztów przedsięwzięcia.
Zbiórka azbestu z terenu naszej gminy stała się stałym elementem działań na rzecz poprawy jakości życia mieszkańców oraz ochrony środowiska. Dzięki pozyskiwanym dofinansowaniom możliwe jest coroczne realizowane zadań związanych z ochroną środowiska, tylko w ostatnich 3 latach zebraliśmy 380 ton azbestu, co potwierdza potrzebę takich działań i duże zainteresowanie programem wśród mieszkańców gminy - powiedział Wójt Gminy Anatol Piaskowski.
W związku z dużym zainteresowaniem mieszkańców programem, planowane jest rozpoczęcie naboru na zbiórkę azbestu w drugiej połowie września bieżącego roku.
Opublikował: Marzena Sztukowska
Data modyfikacji: 03-09-2025 17:00
Modyfikował: Marzena Sztukowska