Wójt gminy Anatol Piaskowski oraz Zastępca Wójta Bartosz Kubica odebrali nagrodę w konkursie „Działania proekologiczne i prokulturowe w ramach strategii rozwoju województwa wielkopolskiego”.

Uroczysta gala XXIV edycji konkursu organizowanego przez Samorząd Województwa Wielkopolskiego odbyła się we wtorek, 7 listopada.

Podczas uroczystości wręczono 94 nagrody pieniężne. Gmina Sieroszewice otrzymała nagrodę w wysokości 9 000 zł za mural powstały na ścianie sali wiejskiej w Wielowsi.

Projekt – Artystyczna wędrówka w czasie jaką daje mural powstały w Wielowsi przypomina jak na przełomie XIX i XX wieku wyglądała wieś. Ścienne malowidło powstało w oparciu o pocztówkę sprzed lat, którą znalazł obecny mieszkaniec Wielowsi, ze zbioru pocztówek jednego z dawnych mieszkańców. Mural ukazuje ulicę Grabowską w Wielowsi. Z jednej strony widoczne są drzewa, a z drugiej okazały budynek, który nadal można podziwiać w miejscowości. Wielkoformatowe malowidło ścienne nawiązuje do historii miejscowości oraz całej gminy. Przywołuje wspomnienia oraz zachęca do zatrzymania się na chwilę i spojrzenia w przeszłość regionu. Na ścianie  sali wiejskiej powstało prawdziwe dzieło sztuki, którego inicjatorem był  Wójt Gminy Sieroszewice Anatol Piaskowski oraz jego zastępca Bartosz Kubica. Wyjątkowa dekoracja została sfinansowana ze środków Gminy Sieroszewice. Budynek znajdujący się na muralu cały czas wpisuje się we współczesny krajobraz Wielowsi. Efekt końcowy po odnowieniu elewacji prezentuje się znakomicie.