W niedzielę, 29 stycznia 2023 roku, w Gminnym Ośrodku Kultury w Sieroszewicach odbył się Noworoczny Bal Przebierańców.
Po pandemicznej przerwie zorganizowane przedsięwzięcie cieszyło się tak jak wcześniej ogromnym zainteresowaniem.
Dyrektor Gminnego Ośrodka Kultury w Sieroszewicach Jerzy Pawłowski przywitał wszystkich zebranych i podziękował za tak liczne przybycie, a także pochwalił wszystkie dzieci za rewelacyjne stroje.

Noworoczny Bal odwiedzili między innymi: poseł na sejm RP Jarosław Urbaniak, wiceprzewodniczący Rady Gminy Sieroszewice Stanisław Płomiński oraz Mateusz Piaskowski, który przybył na wspólną zabawę, aby w imieniu swojego ojca wójta Gminy Sieroszewice Anatola Piaskowskiego wesprzeć 31 Finał Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy.
Podczas wspólnej zabawy, wszyscy mieli możliwość wsparcia Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy, gdyż na sali obecni byli wolontariusze WOŚP z ostrowskiego sztabu orkiestry działającego przy Ostrowskim Centrum Kultury.

Wszystkie dzieci spędziły aktywnie czas z animatorką, wspólnie się bawiąc i tańcząc. Na parkiet wyszli również rodzice, z którymi dzieci tańczyły w rytm muzyki. Na sali mogliśmy zobaczyć dzieci przebrane za księżniczki, policjantów, strażaków, ratowników medycznych, zwierzątka czy Batmanów. Wszystkie stroje były przepiękne. W trakcie balu na scenie wystąpiło Małe Studio Piosenki, które wykonało kilka utworów, a wśród nich znalazł się utwór „Bo jak nie my to kto” oraz zatańczyły najmłodsze dzieci uczestniczące w zajęciach tanecznych w Gminnym Ośrodku Kultury, które zatańczyły do piosenki „Mam chusteczkę haftowaną”.
Na zakończenie instruktor GOK Izabela Staroń zaśpiewała kilka piosenek, a na gitarze akustycznej akompaniował jej Sebastian Szkudlarek. To był występ akustyczny w pełni na żywo.
Dziękujemy za wspólną, sympatyczną, pełną radości zabawę.