W Dziennym Domu Senior + zorganizowano wakacyjne czytanie. Fragmenty książek „Groch i kapusta. Podróżuj po Polsce!” czytali zaproszeni goście, wśród których był wójt Anatol Piaskowski.

We wtorek 26 lipca, w Dziennym Domu Senior + w Latowicach z inicjatywy Marii Marciniak, dyrektor Gminnej Biblioteki Publicznej w Sieroszewicach odbyło się wakacyjne czytanie. Zaproszeni goście przeczytali fragmenty o atrakcyjnych miejscach w Polsce takich jak Tykocin, Puck i Ojców z książek „Groch i kapusta. Podróżuj po Polsce!” Elżbiety Dzikowskiej. Seniorzy z zainteresowaniem słuchali o historii i zabytkach wymienionych miejsc, o których czytali: wójt Anatol Piaskowski, kierownik Gminnego Ośrodka Pomocy Społecznej Emilia Szyszka i dyrektor biblioteki Maria Marciniak.

Podczas spotkania wójt gminy Sieroszewice podarował seniorom publikację oraz grę Domino. Spotkanie było też okazją do złożenia życzeń imieninowych Annie Świtałowskiej, koordynator Dziennego Domu Senior + w Latowicach. Z kolei seniorzy obdarowali gości własnoręcznie wykonanymi upominkami. W spotkaniu uczestniczyła także Wioletta Pietrzak, opiekunka seniorów.

Ewa Kotowska-Rasiak