Dla dwóch małżeństw gospodarujących na terenie gminy Sieroszewice udanym startem okazał się udział w konkursie ,,Wielkopolski Rolnik Roku’’.

W sobotę 2 października poznaliśmy laureatów XIX i XX edycji Konkursu Samorządu Województwa „Wielkopolski Rolnik Roku” za lata 2019 i 2020. Jubileuszowa gala połączona z wręczaniem wyróżnień odbyła się w Sali Ziemi na terenie Międzynarodowych Targów Poznańskich. Zwycięzcy odebrali nagrody z rąk Wicemarszałka Krzysztofa Grabowskiego. Podczas uroczystej gali obecni byli: Wójt Gminy Sieroszewice Anatol Piaskowski, Skarbnik Gminy Karolina Kałużna, a także reprezentujący gminę rolnicy: Grażyna i Paweł Leńscy ze Strzyżewa oraz Elżbieta i Stanisław Gąsiorek z Masanowa.

Gospodarujący na ponad 66 hektarach Grażyna i Paweł Leńscy zostali laureatami XIX edycji konkursu. Nagrodzeni otrzymali tytuł ,,Wielkopolski Rolnik Roku’’ oraz statuetkę ,,Siewcy’’ będącą wierną kopią repliki pomnika stojącego na cokole przed gmachem głównym Uniwersytetu Przyrodniczego w Poznaniu. Z kolei Elżbieta i Stanisław Gąsiorek znaleźli się w gronie 20 najlepszych rolników XX edycji. Nominowani otrzymali dyplom z wizerunkiem Siewcy i Herbem Urzędu Marszałkowskiego Województwa Wielkopolskiego.

Wójt Gminy Sieroszewice pogratulował i podziękował wyróżnionym rolnikom za wkład w codzienną pracę, dbałość o ziemię i tradycję oraz zaangażowanie na rzecz społeczności lokalnej.